SMC İLAÇ KİMYA A.Ş.

Doğa bize atalarımızdan miras kalmadı, onu torunlarımızdan ödünç aldık.

LOBO
Salkım Güvesi Feromonu


Salkım Güvesi/ Lobesia botrana


Zararlı Olduğu Bitkiler: Bağlarda zararlı olmaktadır.

Salkım güvesi meydana getirdiği büyük zararla üründe kayba dolayısıyla da ekonomik zarara neden olmaktadır. Yaş üzüm ihracatında ambalajlama sırasında oldukça büyük problemler yaşanmakta, salkım güvesi tarafından zarar görmüş üzümler diğer taneleri de bozmaktadır. Salkım güvesi üzüm bağlarının en önemli zararlısıdır.

Zarar Şekli: Salkım güvesinin 1.döl larvaları tomurcuk ve çiçeklerde, 2.döl  larvaları koruklarda, 3.döl larvaları olgun üzüm tanelerinde, eğer 4.döl meydana gelirse, bu dölün larvaları da neferlerde beslenerek zararlı olurlar.

Kullanım Bilgisi: Feromon ve tuzaklar zararlının ergin çıkış döneminden 15 gün önce, salkımların seviyesinde ve hakim rüzgar yönünde bir kazığa asılmalıdır. Feromon kapsülü tuzağın yapışkanlı bölümü üzerine yerleştirilmelidir. İlaçlama öncesi gözlem amaçlı hektara 1 adet feromonlu tuzak asılır. Organik tarım yapılan bahçelerde ve iyi tarım uygulamalarında ortalama dekara 6 tuzak gelecek şekilde tuzaklar eşit bir dağılım gözetilerek asılır. Ürün hasadına kadar tuzakların asılı kalması gereklidir.


  • Zararlısı: Salkım Güvesi
Toprağa ve mahsule kimyasal karıştarmadan zararlılardan kurtarmanın en kolay yolu

Toplu alımlar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SMC İLAÇ KİMYA A.Ş. ® | TEAMWOORK || CNPSOFT

YUKARI