SMC İLAÇ KİMYA A.Ş.

Doğa bize atalarımızdan miras kalmadı, onu torunlarımızdan ödünç aldık.

DELTA TUZAK


Delta Tuzak


Kullanım Şekli: Dikdörtgen beyaz plastik malzeme kat yerlerinden  katlanarak çatı şekli verilir üst kısmında bulunan asma deliklerine teller geçirilerek uygulanmak istenen yere asılır yarısı katlı durumda olan yapışkan karton açılarak, tuzağın tabanına yerleştirilir.

Feromon dispenseri tuzağın tabanının ortasına gelecek şekilde konulur.

Meyve bahçelerinde ağaç dallarına ortalama yerden 1-1,5 m yüksekliğe ve zararlının yoğunluğuna göre dekara 1-5 adet tuzak gelecek sıklıkta asılır. Depolarda ürünlerin üst kısmına gelecek şekilde ve ürünlere olduğunca yakın şekilde asılır tuzak dozu ise  100 metre kareye bir adet şeklindedir. Ormanda zararlıları için kullanılacak ise hektara 3-8 adet, Sebze tarlalarında,10-15m. mesafelerle, bitkinin tepe noktasına gelecek şekilde, kazıklar üzerine tuzaklarasılır. Yapışkan tabla kirlendikçe değiştirilir. Delta tuzak sağlam plastik malzemeden yapılmış olup uzun süre kullanılır. Tozlu ortamlarda kullanıma uygun değildir.

Tuzak asım dozları ortalama verilmiştir. Zararlı yoğunluğu ve feromonun özelliğine bağlı olarak bu sayı değişebilir.


 

Kullanım Alanı: Tarla bitkileri , meyve bahçelerinde  ve depolarda.


 

Kullanıldığı Zararlılar: Tüm Lepidoptera takımı zararlıları ve meyve sinekleri için kullanılır. (Ör: Kuru meyve güvesi, tütün güvesi, elma içkurdu, salkım güvesi, sarı ağaç kurdu, akdeniz meyve sineği , tatlı kurt v.b.)


Toprağa ve mahsule kimyasal karıştarmadan zararlılardan kurtarmanın en kolay yolu

Toplu alımlar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SMC İLAÇ KİMYA A.Ş. ® | TEAMWOORK || CNPSOFT

YUKARI