SMC İLAÇ KİMYA A.Ş.

Doğa bize atalarımızdan miras kalmadı, onu torunlarımızdan ödünç aldık.

AĞAÇ SARMA BANDI


Ağaç Sarma Bandı

Kullanım Şekli: Yerden ortalama 1,5 metre yüksekliğe ağaç gövdesine sarılır. Sardıktan sonra iki ucunu üst üste getirerek bantla yapıştırılır. Eğer ağaç kabuğunda oyuklar veya bant altında boşluklar varsa pamuk ve benzeri maddelerle tıkanmalıdır. Daha sonra bandın üzerine özel SMC Böcek yapışkanını ince bir şekilde spatula yardımıyla uygulanır.

Ağaç sarma bandıyla, ağacı aşırı güneşten, soğuk ve dondan korumak amaçlanıyorsa ağacın dip kısmından başlayarak hafif gergin bir şekilde ağacın gövdesi etrafına dolayarak yukarıya doğru spiral hareketlerle kısmen gövdeyi kaplayınız. Gerekirse  her yıl yenilenmelidir.Zararlı Mücadelesi: Ağaç gövdesi üzerinde yürüyen, gövdeden giriş yaparak ağaç dokusuna ve ağacın üst dallarına çıkarak meyveye veya sürgüne zarar veren böcekler için bariyer oluşturarak ağacın üst kısmına çıkmasına engel olmak, zararlıların banda yapışıp kalmasını sağlamak.


Aşırı Sıcak veya Dondan Korumak: Ağacı aşırı güneşten,soğuk ve dondan  koruyarak ağacın sağlıklı kalmasını sağlamak. Ayrıca kemirgen zararını azaltmak amaçlı da kullanılmaktadır.


Kullanıldığı Zararlılar: Orman zararlılarından Sünger Örücüsü(Lymantria dispar), Çam Kese Böceği (Thaumetopea pityocampatırtıl döneminde, meyve ağaçlarında (elma içkurdu, erik içkurdu vb.), karıncalar. vs...


Toprağa ve mahsule kimyasal karıştarmadan zararlılardan kurtarmanın en kolay yolu

Toplu alımlar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SMC İLAÇ KİMYA A.Ş. ® | TEAMWOORK || CNPSOFT

YUKARI