SMC İLAÇ KİMYA A.Ş.

Doğa bize atalarımızdan miras kalmadı, onu torunlarımızdan ödünç aldık.

EPKU
Kuru Meyve Güvesi Feromonu


Kuru meyve Güvesi/ Plodia interpunctella


Konukçuları: Kuru incir, kuru kayısı, fındık, kuru üzüm, yağlı tohumlar, hububat, un ve mamulleri, kakao ve baharatta zararlı bir türdür.


Zarar Şekli: Erginler pupa döneminden çıkar çıkmaz çiftleşerek, yumurta bırakmaya başlarlar. Ergin dişi 2–4 haftalık yaşam süresince gıda ortamına 300 – 400 kadar yumurta bırakır. Larvalar bulundukları kuru gıda ortamında ürünle beslenerek ürün kaybına neden olurlar. Ayrıca çıkardıkları artıklar, gömlek değişimi ve baş kapsül kalıntıları ürünün niteliğini olumsuz etkiler. Gelişme süresi, uygun koşullarda 37–52 gündür. Yılda koşullara göre 2–5 döl verirler. Zarar yüksek olduğu zaman ürünün üzerini bir ağ örtüsü ile kapatabilir. 

 

Kullanım Bilgileri: Bir adet feromon, dispenser haznesine  yerleştirildikten sonra tuzaklar , depolanmış ürüne mümkün olduğunca yakın olacak şekilde asılır. Tuzak dozu 100m2 de bir adet olmalıdır. Feromon kapsülleri deponun sıcaklığına bağlı olarak  4-6 haftada bir değiştirilir. Haftada bir tuzaklar kontrol edilerek yakalanan zararlılardan  temizlenir.  • Zararlısı: Kuru Meyve Güvesi
Toprağa ve mahsule kimyasal karıştarmadan zararlılardan kurtarmanın en kolay yolu

Toplu alımlar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SMC İLAÇ KİMYA A.Ş. ® | TEAMWOORK || CNPSOFT

YUKARI