SMC İLAÇ KİMYA A.Ş.

Doğa bize atalarımızdan miras kalmadı, onu torunlarımızdan ödünç aldık.

TROGA
Kapra Böcek Feromonu


Kapra böceği/ Trogoderma granarium


Zarar Verdiği Ürünler: Hububat çeşitleri, süt tozu, bira mayası, organik kuru maddeler, kuru meyve, sebze tohumları, keten tohumu, pamuk tohumu vb. materyaller.


Zarar Şekli: Birinci derecede zararlıdır, doğrudan sağlam tanede zarar yaparlar. Yoğun bulaşmalarda larva içten, erginler dıştan taneyi kemirerek geriye sadece tane kabuğu kalır.


KullanımBilgileri: Kullanılacağı ortama ve ürün özelliğine bağlı olarak iki tip tuzak kullanılır.Bu tuzaklar mücadele değil monitor amaçlıdır.

Sonda Tuzak: Depolanmış tahılın  ilk 1 metresine diklemesine batırılır.Zararlıyı çekmek için tuzağın aşağıda kalan sivri ucuna birkaç damla (1 ml.) çekici  yağ konularak 100mde 1 adet tuzak gelecek şekilde tuzaklar yerleştirilir. İlk uygulamada tuzak, 24 saat sonra kontrol edilmelidir. Daha sonra izleme  haftada bir yapılabilir.

Depo Tespit Tuzağı: Çekici yağ, naylon kap haznesine 1 ml dökülür , 100m2 de 1 adet  tuzak gelecek şekilde,  tahılların bulunduğu depo duvarlarına veya zemine tuzaklar  yerleştirilir.       • Zararlısı: Kapra Böceği
Toprağa ve mahsule kimyasal karıştarmadan zararlılardan kurtarmanın en kolay yolu

Toplu alımlar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SMC İLAÇ KİMYA A.Ş. ® | TEAMWOORK || CNPSOFT

YUKARI